Wrocław z lotu ptaka

by Emilia

Wrocław – stolica Dolnego Śląska, jego największe miasto z niezwykle bogatą historią. To miasto, do którego można wciąż wracać. Gwarantuję Wam, klimat i atmosfera tego miejsca przyciąga. Wrocław jest pełen atrakcji, niesamowitych miejsc, pięknych kamienic, muzeów, parków, tras spacerowych. Wyróżnia się przepiękną i niezwykle klimatyczną starówką. To miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć, poznać, zwiedzić i poczuć jego klimat. Na blogu pojawiło się już kilka wpisów o tym, co warto zobaczyć we Wrocławiu. Linki do nich zostawimy Wam na końcu wpisu. Dziś chcielibyśmy Wam pokazać Wrocław z lotu ptaka.

Rynek

Zwiedzanie zazwyczaj zaczyna się od centrum, więc dziś na początek przepiękny wrocławski rynek. To jeden z największych rynków w Polsce i jeden z piękniejszych. W średniowieczu znajdował się tu plac targowy. Dziś to miejsce obfitujące w wiele zabytków, na czele których stoi przepiękny ratusz, który stanowi unikatowy w skali europejskiej zabytek architektury gotyckiej. Co ciekawe budowano go przez 250 lat. W jego murach znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a w podziemiach niegdyś bardzo słynna Piwnica Świdnicka, piwiarnia, w której podawano świdnickie piwo. Do Rynku przylega też plac Solny, na którym kupicie najpiękniejsze kwiaty w kwiaciarniach, które stanowią już nieodzowne jego tło. Na Rynku na uwagę zasługują też kolorowe zabytkowe kamienice, które są przepięknie odrestaurowane. Mnóstwo restauracji, barów i kawiarni tylko zachęca do spędzania tam czasu.

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Skoro Wrocław z lotu ptaka to nie mogło się obyć bez lotniska. Pierwsze lotnisko we Wrocławiu powstało w 1938 roku w Strachowicach jako lotnisko do celów wojskowych przed II wojną światową. W 2012 roku został oddany do użytku nowy terminal, który należy do bardzo nowoczesnych budowli. Uważam, że to jedno z najładniejszych polskich lotnisk.

Dworzec Główny we Wrocławiu

Obiektem, który zwraca uwagę za sprawą swojej architektury, jest też Dworzec Główny. Jego obecny wygląd i kształt jest zasługą renowacji, która zakończyła się w 2012 roku. Kiedyś straszył, a dziś jest wizytówką Wrocławia. Monumentalna bryła, przestronny hol, zadaszone hale i stylowo zaaranżowane przestrzenie restauracyjne i handlowe – to wszystko tu znajdziecie.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza część miasta i zdecydowanie chyba najbardziej urokliwa. To miejsce, do którego wciąż wracamy, idealne na spacery. Najważniejszym zabytkiem jest tu oczywiście górująca nad całym Ostrowem Archikatedra św. Jana Chrzciciela, której wysokość sięga 98 metrów. Słynny jest też Most Tumski, który powstał w 1889 roku. To idealne miejsce do zdjęć. Przy bocznych ulicach znajdują się lampy gazowe, które do dziś działają. Lampy te są codziennie zapalane tuż przed zmrokiem przez wrocławskiego latarnika ubranego w czarną pelerynę i wyposażonego w 2,5 metrową sztycę w dłoni.

Wyspa Daliowa

Jak już będziecie na Ostrowie Tumskim to warto zajrzeć na wyspę Daliową, która jest jedną z najmniejszych wysp. Po rewitalizacji cieszy oko ścieżkami spacerowymi, no i przede wszystkim oryginalną rzeźbą Nawa autorstwa Oskara Zięty. Zbudowana została z 35 lustrzanych łuków, tworzy symboliczne przejście pomiędzy rzeką a miastem, a także naturą i technologią. Rewelacyjnie odbija się w niej światło, błękit nieba, a także okalające ją budynki. Zwraca uwagę już z daleka.

Narodowe Forum Muzyki

Kolejną architektoniczną perełką Wrocławia jest Narodowe Forum Muzyki, które mieści się przy placu Wolności. Obecny budynek został oddany do użytku w 2015 roku. Z założenia projektantów budynek miał przypominać instrument muzyczny, a mianowicie pudło rezonansowe. Dlatego też jego elewacja składa się z płyt o ciemnym odcieniu imitujących drewno, co ma nawiązywać do materiału, z jakiego tworzy się skrzypce, wiolonczele, czy gitary

Pałac Królewski

Tuż obok Narodowego Forum Muzyki znajduje się Pałac Królewski, na tyłach którego znajduje się przepiękny barokowy ogród. Polecamy Wam bardzo wybrać się tam, tym bardziej, że Pałac jest siedzibą Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Na koniec zostawiamy Wam jeszcze kilka kadrów z Wrocławia.

Jeśli zaciekawił Was Wrocław, to zapraszam do naszych poprzednich wpisów o tym mieście:
TOP 10 INSTAGRAMOWYCH MIEJSC WE WROCŁAWIU.
WROCŁAW – CIEKAWE MIEJSCA
WROCŁAW NA WEEKEND
WROCŁAW – CIEKAWE MIEJSCA
#WROCLOVE
WROCŁAW ŚLADEM KRASNALI
JARMARK BOŻONARODZENIOWY WE WROCŁAWIU


ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarzy

termoaktywne 13 września 2021 - 09:04

Właśnie takie posty pokazują jaka piękna jest Polska. Dużo osób mówi, że nie ma co tu pokazać, nie ma aż takich pięknych widoków, ale jak widać bardzo się mylą. Cudowne zdjęcia, które pokazują, że jednak perspektywa ma znaczenie. Świetny wpis ze wspaniałymi zdjęciami.
Pozdrawiam 😉

Odpowiedz

Odpowiedz