Wrocław – ciekawe muzea

by Emilia

Dziś wpis o charakterze kulturowym. Zabieramy Was bowiem do dwóch muzeów, które zdecydowanie warto zobaczyć. Jeśli będziecie we Wrocławiu, to koniecznie zarezerwujcie sobie trochę czasu na ich zwiedzanie. Wrocław to miasto wielokulturowe, miejsce, w którym się dużo dzieje, miejsce pełne zabytków, klimatycznych uliczek, rewelacyjnych restauracji i kawiarni, ale też miejsce, w którym możemy zaczerpnąć nieco kultury. Jeśli Was to zachęciło, to zapraszam do lektury wpisu.

Mieszkamy niedaleko Wrocławia, więc jest to nasze idealne miasto na weekendowe wypady, nawet jednodniowe. To miasto wiele w sobie kryje i ciągle odkrywamy je na nowo. Ostatnio upodobaliśmy sobie wrocławskie muzea, a zdecydowanie jest co zobaczyć.

Hydropolis

To jedno z najbardziej popularnych muzeów we Wrocławiu. I niech Was nie zwiodą opisy w sieci. To miejsce nie tylko dla dzieci. Dorośli też tam świetnie spędzą czas. To centrum wiedzy o wodzie, które jest jedynym takim obiektem w Polsce. Znajduje się we Wrocławiu, przy ul. Na Grobli 17. Ulokowane jest m.in. w części dawnego zbiornika wody, który został wpisany na listę zabytków. To kolejny przykład rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ostatnio pisaliśmy o takim właśnie obiekcie w Wałbrzychu – o Starej Kopalni.

Uwagę zwraca bardzo efektowne wejście do samego muzeum. To drukarka wodna o długości prawie 50 metrów. To najdłuższa tego typu instalacja w Europie. Kreuje nam różne kształty. To kurtyna wodna, która co jakiś czas umożliwia przejście przez nią. Działa jedynie w sezonie wiosenno-letnim.

Koszt biletów to 27 zł za osobę. Można też kupić bilety łączone ze zwiedzaniem wrocławskiego ZOO, czy wizytą w Aquaparku. Bilety można kupić na miejscu, jest możliwa płatność kartą, albo wcześniej przez stronę internetową. Na miejscu dostępny jest parking, który jest bezpłatny dla zwiedzających. Trzeba jedynie okazać bilet wstępu do muzeum.

Kierunek zwiedzania wyznacza nam niebieska ścieżka.

Całe muzeum podzielone jest na konkretne strefy tematyczne, jak na przykład: strefa człowiek i woda, strefa ocean życia, strefa miasto i woda, strefa głębiny. To multimedialne muzeum, pełne projekcji, modeli i interaktywnych atrakcji. Znajdziemy tam też pełno replik wynalazków wodnych, modele statków. Zapoznamy się z historią miasta, wody i wieloma ciekawymi informacjami. Warto poświęcić na zwiedzanie tego miejsca trochę czasu. Zdecydowanie warto.

Na uwagę zasługują również ogromne makiety, m.in. mapy Wrocławia, która jest w pełni interaktywna. Po naciśnięciu odpowiednich guzików podświetlają nam się konkretne obiekty.

Na miejscu znajdziemy też strefę relaksu i niewielką kawiarnię.

Movie Gate

Kolejnym ciekawym muzeum jest Movie Gate. To muzeum światowego kina, które znajduje się w podziemiach placu Solnego, w schronie z czasów drugiej wojny światowej, 6 metrów pod ziemią. Przechodziliśmy tamtędy chyba milion razy i nie miałam pojęcia, że jest to tak ciekawe miejsce. Jego zwiedzanie zajmie nam nie więcej niż pół godziny, chyba że się zatracimy w logicznych zagadkach, ale o tym za chwilę. Bilety to koszt 19 zł za osobę. Więcej szczegółów warto sprawdzić na oficjalnej stronie muzeum.

Na miejscu możemy podziwiać mnóstwo kostiumów, rekwizytów prosto z planów filmowych największych światowych produkcji.

Jeśli lubicie logiczne zagadki i zabawy, albo chcecie pobawić się w odkrywcę, to w Movie Gate zaspokoicie swoją ciekawość. W muzeum znajduje się bowiem wiele atrakcji zgłębiających tajniki chemii i fizyki, a także laboratorium chemiczne Szalonego Naukowca, w którym sami możemy brać udział w doświadczeniach.

Na dziś to tyle, a w następnych wpisach pojawią się na pewno kolejne ciekawe muzea i atrakcje Wrocławia.


ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz