Top 5 miejsc na wakacje 2019

by Emilia
Top 5 miejsc na wakacje 2019

Zaczął się nowy rok, nowe plany, nowe motywacje, nowe chęci, nowe marzenia, a może dalej na pierwszym planie są te niespełnione. Każdemu z nas nowy rok daje możliwość rozpoczęcia tej naszej kolejnej części życia z nową czystą kartą. Możemy zapisać ją jak tylko chcemy i tylko od nas zależy jak będzie wyglądać… no i może od miliona innych czynników 😉

Dla nas nowy rok oznacza planowanie kolejnych podróży, tych małych i tych dużych. Nie wyobrażamy sobie naszego życia bez zwiedzania, poznawania nowych kierunków, miejsc, nawet jeśli nie są zbyt dalekie, egzotyczne, czy drogie. Liczy się sam fakt podróżowania we dwoje, z osobą, którą kochamy i z którą nie czujemy się obco nawet w obcym kraju.

Co planujemy zatem na 2019 rok i gdzie warto jechać?

Cypr

Po pierwsze Cypr – trzecia co do wielkości wyspa na morzu śródziemnomorskim (po Sycylii i Sardynii), na której narodziła się jedna z najpiękniejszych kobiet, czyli Afrodyta. To miejsce, w którym możemy zapomnieć o wszystkim będąc otoczonym bezkresem błękitnego morza, cudownego słońca, które jest tam dostępne 330 dni w roku, malowniczymi widokami. Cuda natury, barwne wioski, przepiękne plaże, kurorty tętniące życiem, starożytna historia i ogrom antyków. To zapewniają nam artykuły na Internecie o tej wyspie. Jak będzie? Opiszemy wszystko w kwietniu.

Hiszpania

Ten kraj jest bardzo modny, jeśli chodzi o kierunek wakacji typu all inclusive i wakacji życia oraz imprezy życia. Na razie tak kojarzy mi się Hiszpania i hiszpańskie wyspy. W tym roku udajemy się w okolice Malagi i Gibraltaru. Będzie pełno słońca, kilometry piaszczystych plaż, ogrom relaksu, no i oczywiście zwiedzania. Costa del Sol – słoneczne wybrzeże Hiszpani, na której znajdziemy mnóstwo zabytków w cieniu palm, rajskie jedzenie, no i ten relaks – czy trzeba chcieć czegoś więcej?

Europejskie stolice

Gdy nie jesteśmy nastawieni na typowe plażowanie, a na wyjazd możemy przeznaczyć jedynie kilka dni, idealnym rozwiązaniem jest wyjazd do jednej z europejskich stolic. Londyn, Rzym, Amsterdam, Praga, Berlin, Paryż, Budapeszt, Madryt. Każde miasto ma co innego do zaoferowania, każde jest zachwycające i idealne do zwiedzania. My z mężem uwielbiamy takie wypady, nawet jeśli są krótkie. To czasem tylko kilka dni, ale kilka dni intensywnego zwiedzania, pełnego wrażeń, widoków, które na zawsze zostaną z nami. Mamy możliwość zobaczyć jak żyją inni, zasmakować lokalnej kuchni. Tanie linie lotnicze umożliwiają nam niejednokrotnie podróż za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę, więc warto, trzeba tylko szukać.

Paryż – moje miejsce na ziemi

Dubaj

Ostatnio coraz bardziej popularnym kierunkiem jest Dubaj. To miejsce, w którym lato trwa praktycznie przez cały rok, więc jak dla mnie, miłośniczki wysokich temperatur, miejsce idealne. Dubaj to miasto pełne przepychu, arabskich tradycji, mieszanka kultur. To najsłynniejsze miasto Zjednocznych Emiratów. To dwumilionowa metropolia zbudowana na piasku. Miasto pełne zapierających dech w piersiach ekskluzywnych hoteli, wysokich budynków, sztucznych wysp. Dodając do tego piaszczyste plaże, lazurową wodę i 30°C w cieniu – czego chcieć więcej.

Wyspy kanaryjskie

To miejsce, które nie potrzebuje reklamy. Rajskie plaże, lato przez cały rok, bujna tropikalna roślinność. Każda z wysp ma nam do zaoferowania co innego. Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarotte, Fuerteventura – każda z nich ma swój niezaprzeczalny urok i każdy zdecydowanie wybierze coś dla siebie. To idealne miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa. Gorące słońce, ciepły piasek i szum morza – tym nas kuszą wyspy kanaryjskie.

A jakie są Wasze plany i miejsca, do których warto pojechać?

Wpis powstał we współpracy z Wakacyjny Świat Wałbrzych – Biuro Podróży „SunoTravel”

ZOBACZ RÓWNIEŻ

7 komentarzy

Sarkove 19 stycznia 2019 - 18:45

My właśnie myślimy o wakacjach i zastanawiamy się gdzie lecieć 🙂

Odpowiedz
Piotr 21 stycznia 2019 - 09:55

Nasza kolejna podróż to Cypr, cały czas szukamy fajnego kierunku na wrzesień. A macie już coś na oku?

Odpowiedz
Easy Surf 27 stycznia 2019 - 19:15

Ciekawe propozycje 🙂 zazdroszczę, że polecicie w tyle miejsc

Odpowiedz
Emilia 27 stycznia 2019 - 19:52

Mamy taką nadzieję, że zobaczymy wszystkie te miejsca i o wiele więcej. Jak będzie – życie pokaże. Niemniej jednak zapraszamy na kolejne posty – na pewno wszystkie nasze wojaże będziemy opisywać.

Odpowiedz
imarex1 12 marca 2019 - 09:30

A może po prostu Polska? Ja polecam Zajazd Biskupin. Świetne miejsce , w którym można należycie odpocząć.

Odpowiedz
Dwór Fijewo 28 czerwca 2019 - 19:40

Dokładnie. Polska to świetny kierunek na wakacje. Jest wiele miasteczek i miejsc, które są warte zwiedzenia

Odpowiedz
noclegi i wypoczynek 31 maja 2020 - 20:45

W tym roku 2020 to raczej jedynie kierunek to polskie atrakcje i miejscowości, krajowe wakacje – tylko gdzie?

Odpowiedz

Leave a Reply