Top 10 instagramowych miejsc we Wrocławiu.

by Emilia

Instagram to kopalnia inspiracji, przepięknych zdjęć i wartościowych treści. To jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, który zawładnął wieloma sferami naszego życia. Moda, podróże, gotowanie, lifestyle, książki, fotografia, muzyka i wiele, wiele innych – to wszystko znajdziecie na Instagramie. Są takie konta, których zdjęcia przyciągają uwagę, są niezwykle estetyczne, mają świetne ujęcia, idealne otoczenie, a każdy detal wydaje się być idealnie dobrany. Zrobienie dobrego zdjęcia z idealnym tłem to połowa sukcesu, jeśli chodzi o Instagram. Dziś zatem chcielibyśmy Wam pokazać 10, naszym zdaniem, najbardziej instagramowych miejsc we Wrocławiu, w których możemy zrobić najlepsze zdjęcia, które zbiorą wiele polubień. Przygotujcie się na sporą dawkę zdjęć.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe we Wrocławiu to wprost idealne miejsce do realizowania między innymi sesji modowych. Sam budynek jest imponujący, a porastająca jego fasadę zieleń, robi ogromne wrażenie. Najlepszy widok jest oczywiście jesienią, gdy te wszystkie liście nabierają kolorów. Wówczas mamy idealne ujęcia typu #autumnvibes. Wygląda to fenomenalnie. Sam budynek nadaje się jako główny bohater zdjęcia, dla tych co szukają pięknych miejsc na swoje podróżnicze profile. My wykorzystaliśmy to miejsce do jednej z naszych sesji na bloga i efekt, według nas, jest świetny. Bo, jak wiadomo, tło przy sesjach stylizacji, jest równie ważne, co sama stylizacja.

Pergola

Najsłynniejsza pergola wrocławska znajduje się przy Hali Stulecia. Ma kształt połowy elipsy i otacza sztuczny staw z fontanną. Od 2009 roku uruchomiona została tam fontanna multimedialna, która daje niezwykłe efekty dźwiękowe i świetlne. Poza tym sama pergola jest idealnym miejscem na zdjęcia. Porastająca kolumny zieleń i wpadające spomiędzy nich światło daje rewelacyjne efekty.

Ostrów Tumski

Niezwykle klimatycznym miejscem jest oczywiście Ostrów Tumski we Wrocławiu. Uwielbiamy tam wracać, nawet gdy tylko chcemy się przejść. A gdy nie mamy pomysłu na tło do sesji, to tam zawsze znajdziemy idealne miejsce. Piękne mosty, w tym most z kłódkami zakochanych, otaczająca wyspy rzeka, urocze uliczki, piękne kamienice – to wszystko tam znajdziecie.

Ruska 46

Bardzo klimatowym i oryginalnym miejscem we Wrocławiu jest podwórko przy ulicy Ruskiej 46. Ostatnimi czasy zostało poddane rewitalizacji, także dziś możemy się cieszyć jego pięknym, odnowionym widokiem. To jedno z najjaśniejszych podwórek chyba w całej Polsce, a to za sprawą neonów. Świetlne reklamy z dawnych lat stanowią ogromną atrakcję. Dlatego też najlepiej zobaczyć to miejsce wieczorem, gdy wszystkie rozbłyskają swoim blaskiem. Z ciekawostek, to właśnie w tym miejscu działała kiedyś firma „Reklama”, która była największym na Dolnym Śląsku producentem świetlnych reklam i szyldów. My, mimo bliskiej odległości od Wrocławia, jakoś nigdy nie mieliśmy okazji, żeby być tam wieczorem, a patrząc na zdjęcia wieczorową porą, wygląda to spektakularnie. Także mamy to miejsce w naszych planach.

Podwórka Roosvelta

Kolejne bardzo oryginalne i zaskakujące miejsce we Wrocławiu to podwórka przy ulicy Roosvelta. Sami odkryliśmy je dopiero w zeszłym roku i zastanawiam się czemu tak późno. To miejsce jest magiczne, pokazuje tak dużo różnych murali, że aż w głowie się nie mieści. Każde podwórko jest inne, na każdym spotkamy innego rodzaju malowidła, bardziej nowoczesne, upamiętniające historyczne postaci i momenty, z konkretnym przekazem, a także przyziemne w temacie natury i przyrody. Jest tego mnóstwo i wszystkie zachwycają.

Narodowe Forum Muzyki

Pamiętam to miejsce z czasów moich studiów. Codziennie koło niego przechodziłam w drodze na uczelnię. Był to ogromny plac budowy w samym centrum Wrocławia otoczony typowym ogrodzeniem, jakie możemy spotkać na budowie. Dziś to miejsce zachwyca i jest wizytówką miasta. Sam budynek ma bardzo nowoczesną formę, a otacza go z jednej strony rzeka, a z drugiej ogromny plac. To miejsce jest wprost stworzone do sesji zdjęciowych.

Rzeźba Nawa – wyspa Daliowa

Centrum Wrocławia wprost obfituje w piękne i zaskakujące miejsca. Jednym z nich jest rzeźba Nawa na wyspie Daliowej. Zlokalizowana jest ona w niedalekiej odległości od głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, który notabene też jest idealnym tłem do zdjęć, a także ich głównym bohaterem. To rzeźba bardzo nowoczesna w swojej formie. Abstrakcyjna – tak można ją określić. Lustrzany materiał, z którego jest wykonana daje niepowtarzalne efekty świetlne, a jej kształt sprawia, że z każdej strony wygląda inaczej. Powstała w 2017 roku, więc jest stosunkowo młoda. Ta dizajnerska instalacja miała uhonorować proces rewitalizacji wyspy. Zadanie spełnione, a na dodatek to jedno z bardziej popularnych miejsc we Wrocławiu, przy którym ustawiają się tłumy do zrobienia zdjęć na jej tle, czy selfie.

Ogród Ossolineum

Miejscem, które odkryliśmy również w zeszłym roku był ogród Ossolineum. To barokowy ogród, który zlokalizowany jest w dzielnicy uniwersyteckiej, koło Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, na który studiowałam. I, co ciekawe, nie miałam pojęcia o jego istnieniu. Cóż za ironia. To piękne, bardzo spokojne miejsce. W różnych rankingach plasowane jest też jako jedne z bardziej romantycznych we Wrocławiu, także jeśli ktoś szuka miejsca na randkę idealną, to jest właśnie To miejsce.

Okolice uniwersytetu wrocławskiego

Pozostając w temacie mojej ukochanej uczelni – miejscem typowo instagramowym są okolice gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, a także zlokalizowanego obok Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Z jednej strony mamy zabytkowy budynek gmachu głównego Uniwersytetu, z drugiej strony mamy bardzo nowoczesny, przeszklony budynek wydziału, na którym studiowałam. Pomiędzy nimi brukowane uliczki z klimatycznymi knajpkami i barami, w których przesiadują studenci. Z drugiej strony rzeka, z której rozpościera się przepiękny widok na gmach główny, zwłaszcza wieczorem, gdy jest oświetlony. Ta okolica jest stworzona do zdjęć i do spacerów. My wracamy tam bardzo często, a w kwestii instagramowych ujęć, w tej okolicy zawsze znajdzie się idealne miejsce do zdjęć.

Dworzec Główny

Na koniec zostawiamy Wam budynek dworca głównego, który również jest wizytówką miasta. Jego rewitalizacja miała miejsce w latach 2010-2012. Neogotycki charakter budowli został zachowany, wnętrza też chwilami przypominają dworce ze starych filmów. Wszystko spójne, klimatyczne. Sam budynek zasługuje też na uwagę. Poza tym imponujący jest plac znajdujący się przed dworcem. Ogromna przestrzeń pełna zielonych miejsc, ławek i chodników dla pieszych. Zobaczcie z resztą sami.

Jeśli macie jakieś inne propozycje instagramowych miejsc we Wrocławiu, to czekamy z niecierpliwością. Dajcie koniecznie znać w komentarzach.


ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz