Pałac Wojanów – perełka Dolnego Śląska

by Emilia

Dziś wpis w stylu: „bo Polska też jest piękna”. Bardzo często wyjeżdżamy za granicę, żeby zobaczyć coś pięknego, żeby zachwycać się krajobrazami, zabytkami, podziwiać naturę. A czasem wystarczy wyruszyć tak niedaleko nas, by dostać to, za czym jeździmy setki, czy tysiące kilometrów.

Polska jest piękna i sądzę, że czasem niedoceniana przez wielu z nas. Wszyscy oczywiście wiemy, że Kraków jest piękny, w Warszawie są zabytki, że Toruń ma stare miasto i pierniki, no i jest jeszcze trójmiasto, Mazury, Tatry, ale co poza tym? Bardzo wiele miejsc, które czasem nie są rozreklamowane, a są idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu, do niekończących się spacerów, podziwiania krajobrazów. Polska kryje w sobie wiele perełek, o których wiele z nas nawet nie ma pojęcia. Jedną z nich jest Pałac Wojanów. Trafiliśmy do niego przez przypadek, wracając z Zamku Czocha do domu. Zboczyliśmy trochę z trasy, ale było warto.

Wzniesiony został w XVII wieku w miejscu XIII-wiecznych zabudowań. Wielokrotnie był przebudowywany, wielokrotnie też zmieniał właścicieli. Na cały kompleks składa się pałac z przepięknymi wieżami, stajnia, oficyna mieszkalna, murowana stodoła.

Pałac Wojanów jest obecnie zaadaptowany na hotel, mieści się tam również restauracja. Dziedziniec przed nim jest pięknie zagospodarowany, okolice również. To wręcz wymarzone miejsce do spacerów. Otaczający go park (o wielkości około 16 ha) jest wprost stworzony do fotograficznego tła dla ważnych uroczystości. Co istotne, park jest ogólnodostępny dla turystów. Cały pałac obecnie jest bowiem własnością prywatną.

Dla tych, co chcą odpocząć i zaczerpnąć trochę luksusu, hotel, który mieści się w Pałacu oferuje szereg usług SPA&Wellness. Organizowane są tu też imprezy plenerowe, kulturalne, wystawy czasowe, spotkania biznesowe. Hotel oferuje również wiele pakietów pobytowych, w tym m.in. świąteczne i sylwestrowe. Więc jeśli nie macie jeszcze planów, to można skorzystać.

To kolejna piękna perełka Dolnego Śląska. Warto tam zajrzeć, choćby na jeden dzień. Zostawiamy Was zatem ze zdjęciami z tego pięknego miejsca.

_____________________________
Jeśli spodobał Ci się wpis, zostaw pięć gwiazdek!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz