Drezno – pierwsze wrażenia

by Emilia
Drezno – pierwsze wrażenia

Ostatni weekend spędziliśmy w Dreźnie – pięknej stolicy Saksonii. To miasto idealne na krótki wypad. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnicy zwiedzania, zabytków, mody i zakupów oraz dobrego jedzenia.

Jak dojechać do Drezna?

Do Drezna wybraliśmy się autobusem z FlixBusem. Ostatnio polubiliśmy tą formę podróżowania. Mimo, że lubimy jeździć samochodem ze względu na niezależność i dowolność wyboru kierunków, to jednak czasem zdecydowanie wygodniej i ekonomiczniej jest przerzucić się na inny środek transportu. FlixBus oferuje tak wiele kierunków, zarówno w Polsce, jak i w Europie, że niejednokrotnie naprawdę nie opłaca się jechać własnym autem. Odpadają nam koszty paliwa, opłat na bramkach na autostradach, czy parkingów. Co przemawia jeszcze za FlixBusem – wygodne, duże autobusy i przemiła, pomocna obsługa. My na pewno wybierzemy się z nimi jeszcze w niejedną podróż. A już teraz mamy dla Was kody rabatowe na przejazdy FlixBusem – rabaty w wysokości 30% otrzymają Ci z Was, którzy skontaktują się z nami (formularz kontaktowy, telefon, instagram, e-mail).

Gdzie się zatrzymać w Dreźnie?

Zatrzymaliśmy się w hotelu w samym centrum Drezna. Nasz wybór podyktowany był małą ilością czasu, jaki mieliśmy przeznaczony na ten wyjazd, którego nie chcieliśmy tracić na dodatkowe dojazdy do zaplanowanych miejsc. Idealny pod tym względem okazał się Star Inn Hotel Premium Drezden im Haus Altmarkt. Gdzie szukaliśmy? Oczywiście na niezawodnym booking.com. Lokalizacja – super, obsługa również, wystrój – na jak najwyższym poziomie, no i te śniadania – po takiej uczcie można cały dzień zwiedzać.

Co nas zachwyciło w Dreźnie?

Drezno nazywane jest „perłą baroku” albo „Florencją północy” i są to jak najbardziej trafne określenia biorąc pod uwagę jego zabytki, kościoły, pałace, zamki, ogrody i dominujący wśród nich styl. Dodatkowego uroku dodaje fakt, że te wszystkie piękne miejsca są idealnie wkomponowane w rzeczny klimat. Spacery nad Łabą dają nam niezwykłe doznania. Widoki są po prostu cudne. To też miasto, które tętni życiem, jest pełne turystów i jest w tym wszystkim niezwykle eleganckie, i pełne przepychu.  Jako miłośniczka chodzenia w szpilkach zwracam zawsze uwagę na nawierzchnie – taki mój urok. Tu w całym starym mieście dominuje kostka, ale jest bardzo różnorodna, chwilami wygląda nawet jak szpilkostrada we Wrocławiu, więc dla zainteresowanych – w szpilkach da się zwiedzać. A przekonacie się o tym w kolejnym wpisie ze stylizacją z Drezna.

Jak zwiedzać Drezno?

Drezno najlepiej zwiedzać na piechotę spacerując kolejnymi uliczkami. Na każdym kroku spotkamy jakiś zabytek, budowle, kamienice, rzeźby, czy fontanny, z których nie sposób wybrać najpiękniejszej – każda zachwyca. Miłośnicy zakupów również będą zachwyceni, idąc z dworca głównego w kierunku centrum wkraczamy w ulicę Praską, na której po obydwu stronach spotkamy wiele sklepów i butików. Z tej ulicy wchodzimy bezpośrednio do Centrum Galerie Dresden, a w niedalekiej odległości od niej jest Altmarkt Galerie. Znajdziemy tam popularne sieciówki, lokalnych projektantów, topowe marki oraz jakże popularny Primark. Zwiedzanie ułatwia też dobrze rozbudowana siatka połączeń autobusowych i tramwajowych. Na wielu przystankach są automaty, w których bez problemu kupimy bilety, zapłacimy w nich też kartą.

Gdzie zjeść w Dreźnie?

Niemcy, jak wiadomo, słyną ze swoich „bratwurstów”, ale nie tylko to tam znajdziemy. Poza dużą ilością ciężkiego jedzenia i wszechobecnych budek z kebabami możemy bardzo przyjemnie połechtać nasze podniebienia. W całym centrum jest bardzo dużo restauracji. Do wyboru mamy: włoskie, greckie, meksykańskie, wietnamskie, indyjskie i wiele, wiele innych.

My zajrzeliśmy do restauracji Vapiano, która mieści się przy ulicy Praskiej, a w której tłumy są niesamowite. Jak wiadomo kolejki są oznaką dobrego jedzenia. Po wejściu wita nas Pani i wręcza nam dwie karty magnetyczne. Z tymi kartami idziemy już do konkretnych stanowisk i wybieramy to, na co mamy ochotę. Stanowiska są opisane: sałatki, pizze, makarony i inne, w kolejnych możemy się napić drinków i innych specjałów. Wybór jest naprawdę ogromy, a najlepsze jest to, że Ci wszyscy kucharze stojący przy stanowiskach przygotowują nam nasze zamówienia na miejscu, na naszych oczach i według naszych uwag. Później nabijają wszystko na nasze karty i przy wyjściu płacimy. Co najważniejsze – jedzenie przepyszne. Przechadzając się tak uliczkami w centrum możemy też spotkać budki oferujące słynne „wursty” oraz „glühwein” – co idealnie sprawdzi się w chłodne dni.

Tyle na początek, w kolejnym wpisie pokażemy Wam co warto zobaczyć, a teraz zostawiamy Was z kilkoma fotkami.

I nie zapominajcie o kodach rabatowych do FlixBusa – naprawdę warto.

Booking.com


ZOBACZ RÓWNIEŻ

4 komentarze

DomiJerz 22 stycznia 2019 - 17:04

Nigdy nie słyszałam o takiej formie podróżowania, ale na pewno wezmę ją pod uwagę w planowaniu kolejnych wycieczek. Może to właśnie będzie Drezno ; )

Odpowiedz
Emilia 22 stycznia 2019 - 19:27

Szczerze polecamy, wygoda podróżowania, a na miejscu piękne zabytki, krajobrazy, jedzenie, no i na zakupy warto się tam wybrać.

Odpowiedz
Ewelina 25 stycznia 2019 - 12:59

Też nigdy nie słyszałam o tym busie, ale może warto spróbować. Ja właśnie planuję podróż na kwiecień, może właśnie skorzystam z takiej alternatywy.
Piękne zdjęcia i te widoki, uliczki – można się zakochać <3

Pozdrawiam i zapraszam do mnie 😉
https://livetourevel.blogspot.com/2019/01/pomadki-golden-rose-recenzje.html?m=0

Odpowiedz
Janina 25 stycznia 2019 - 14:37

Ja jestem zachwycona zdobieniami i architekturą!

Odpowiedz

Odpowiedz