Palma de Mallorca – kolejne piękne miejsce na naszej mapie

by Emilia
Palma de Mallorca – kolejne piękne miejsce na naszej mapie

Buszując w Internecie w poszukiwaniu kolejnych kierunków naszych podróży trafiłam na informację, że Palma de Mallorca jest najlepszym miejscem do życia. Zapadło mi to w pamięci i gdy mój mąż znalazł bilety lotnicze na Majorkę długo się nie zastanawiałam.

Jak już wspomniałam w poprzednim poście (zobacz post) zatrzymaliśmy się w miejscowości Magalluf. Odległość od stolicy wyspy, czyli Palmy nie jest duża, to zaledwie 18 kilometrów. Niedaleko hotelu znajdował się przystanek, z którego co około pół godziny odjeżdżał autobus do Palmy. My jechaliśmy autobusem nr 105, bilety kupiliśmy u kierowcy (jeden bilet kosztował 3,15 euro za osobę). Na stronie internetowej przewoźnika bez problemu można znaleźć rozkład jazdy i ceny biletów – https://www.tib.org/web/ctm/.

Gdy wysiedliśmy na zaplanowanym przystanku naszym oczom ukazała się jedna z piękniejszych budowli jakie widzieliśmy – Katedra La Seu. Zachwyca swoimi potężnymi rozmiarami oraz wyjątkowością architektury gotyckiej. To obowiązkowa pozycja do zwiedzania na Majorce. Jednakże biorąc pod uwagę jej rozmiary i położenie, będąc w Palmie, nie da rady jej ominąć.

Katedra znajduje się tuż przy morzu i w bliskiej odległości od portu, który też zasługuje na to, żeby mu poświęcić chwilę uwagi. Tak samo piękny, jak sama katedra, jest teren znajdujący się wokół niej. Piękny park, ogromny staw z imponującą fontanną, a wokoło spacerowa promenada z palmami, zielonymi trawnikami, gdzieniegdzie knajpki, sklepiki z pamiątkami i całe mnóstwo turystów z aparatami.

Głównym punktem miasta jest Plaça Major, który sam w sobie nie zachwyca. Wrażenie robią natomiast wszystkie uliczki wiodące od tego placu, gdzie znajdziemy urodzaj barów, hoteli, restauracji, sklepów z pamiątkami.

Jak widać Majorka to nie tylko imprezy trwające dzień i noc, to też perła architektury i idealne miejsce dla koneserów pięknych widoków. Najlepiej jednak zobaczyć to wszystko na własne oczy. Szczerze polecamy, a my może tam jeszcze wrócimy…


ZOBACZ RÓWNIEŻ

3 komentarze

Justyna 9 sierpnia 2018 - 06:56

Cudne zdjęcia, świetnie napisany tekst 🙂

Odpowiedz
Emilia 9 sierpnia 2018 - 14:24

Dziękujemy bardzo i zapraszamy do czytania

Odpowiedz
Joanna 14 sierpnia 2018 - 14:53

Piękne zdjęcia a widoki na nich jeszcze piękniejsze! Dzięki za przydatne informacje napewno przydadzą się podczas naszej podróży na Majorkę. Super!

Odpowiedz

Odpowiedz