Bayahibe i Dominicus – czyli co warto zobaczyć na Dominikanie

by Emilia

Dzisiejszym wpisem znów zabieramy Was do bajecznej Dominikany. Pokażemy Wam dwa małe miasteczka, które są wprost urocze. Nie tak bardzo turystyczne, ale możecie tam zobaczyć prawdziwe życie. Mowa o Bayahibe i Dominicus. To miejscowości położone w bliskiej odległości, niedaleko La Romany, na południu kraju, w rejonie Punta Cana. Bezpośredni dostęp do morza sprawia, że zlokalizowanych jest tu dużo hoteli i ośrodków wypoczynkowych.

Dominicus

To mała miejscowość, w której zlokalizowany był nasz hotel – Viva Wyndham Dominicus Beach, o którym pisaliśmy w poprzednim poście. Nie znajdziecie tam dużo atrakcji, a jedynie kilka uliczek, po których warto po prostu pospacerować. Pomimo tego, że jest to naprawdę niewielka miejscowość, to znajdziemy tam dużo knajpek, restauracji i kawiarni, w których warto przysiąść chociażby na przepyszną kawę. Znajdziemy tam też wiele sklepików z lokalną sztuką, której ocenę pozostawiam każdemu z Was. Przygotujcie się również na nagabywanie, ale nie takie nachalne. Mieszkańcy będą Was namawiali do zakupów pamiątek, w tym mamajuany, na masaże, na tatuaże, na wszystko. Jednak nie jest to bardzo uciążliwe, a jedynie wywołuje uśmiech na twarzy.

W tej miejscowości znajduje się również jedna z najpiękniejszych plaż Dominikany – Playa Dominicus. Biały piasek, turkus morza, płytka woda ciągnąca się tak długo, że aż wydaje się to niemożliwe i te palmy. To wszystko wygląda cudnie. Po tej plaży można spacerować godzinami. To się nie znudzi. Dużym plusem hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, był bezpośredni dostęp do tej plaży, a także możliwość korzystania ze sportów wodnych, które były w ofercie. Miejsce przecudne, do którego wracam myślami, które śni mi się po nocach…

Bayahibe

Bayahibe to niewielka wioska rybacka, która założona została w 1874 roku przez rodzinę pochodzącą z Puerto Rico. Położona w małej zatoczce nad morzem Karaibskim to obecnie jeden z głównych punktów, z których można popłynąć na słynną wyspę Saona. Znajduje się tam plaża Bayahibe, która wyróżnia się białym piaskiem, a turkus morza przyprawia o zawrót głowy. To jedna z popularniejszych plaż regionu Punta Cana. Tu też znajduje się plaża publiczna, których na Dominikanie nie ma dużo. Wiele jest bowiem plaż prywatnych, do których dostęp jest utrudniony, jak nie niemożliwy.

W Bayahibe możecie również ponurkować. To jedna z najbardziej popularnych atrakcji w tym regionie. Znajdziemy tam wiele punktów do nurkowania, sklepów z niezbędnym ekwipunkiem i miejsc, z których miejscowi zabiorą nas w najlepsze do nurkowania miejsca.

Bayahibe to też uliczki wypełnione kolorowymi domkami. To cecha charakterystyczna Dominikany. Niektóre miejscowości są tak kolorowe, że aż nie wiadomo, co tu do siebie pasuje, a co nie. Wszystko jednak ma swój niepowtarzalny urok. Kolory na pierwszym miejscu – to chyba domena mieszkańców.

Bayahibe to też miejsce, w którym możecie spotkać niezwykłą roślinność, w tym przede wszystkim kwiat – różę Bayahibe.

Puerto de Bayahibe

Warto wybrać się też do niewielkiego portu, który zlokalizowany jest niedaleko publicznej plaży Bayahibe. Całe mnóstwo łodzi rybackich na wodzie w otoczeniu pięknych palm wygląda naprawdę cudnie. To kameralny kurort, ale bardzo urokliwy. Tuż przy porcie znajduje się bezpłatny parking, przy którym bez problemu możecie zostawić samochód i pójść na spacer. Przygotujcie się oczywiście na to, że dostaniecie milion propozycji rejsu na Saonę, albo Catalinę, czy też innych atrakcji, łącznie z wypożyczeniem skutera.

W Bayahibe bez problemu kupicie też lokalne owoce, które smakują tak jak nigdzie indziej. Najlepsze są kupowane z paki samochodów, świeże, słodkie, przepyszne.

Czy wspominałam już, że Dominikana to raj na ziemi?
Polecam Wam nasze poprzednie wpisy o tym miejscu, może też dojdziecie do tego wniosku co my 🙂
DOMINIKANA – CZY WARTO JECHAĆ
DOMINIKANA – INFORMACJE PRAKTYCZNE
DOMINIKANA – CO WARTO KUPIĆ
DOMINIKANA – GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ
GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ NA DOMINIKANIE (CZĘŚĆ DRUGA)


ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz