Top 10 cytatów o modzie

by Emilia

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym jest dla Was moda? Czy styl ubierania się ma w ogóle dla Was znaczenie? Dla mnie ma i to ogromy. Moda to sztuka, moda pozwala wyrazić siebie, pokazać własne ja i swój charakter. Moda często się zmienia, trudno też za nią nadążyć, zwłaszcza dla tych co ślepo podążają za aktualnymi trendami. To styl pozostaje, bez względu na obowiązujące trendy. To właśnie swój styl każda z nas powinna wypracować, styl, który będzie w zgodzie z nami, i który będzie wyrażał nas. Dziś chciałam Wam pokazać dziesięć najlepszych cytatów o modzie, które krążą w moich myślach, i które mają dla mnie duże znaczenie, i które odegrały duże znaczenie w moim podejściu do mody.

„Utrzymuj wysokimi swoje obcasy, swoją głowę i swoje wartości” – Coco Chanel

To cytat, który umieściłam na swoim profilu na Instagramie i podpisuję się pod nim całą sobą. To słowa kobiety, która zrewolucjonizowała modę damską, która pokazała, że chcieć to móc. Ważne, by wierzyć w swoje wartości i nie dać się stłamsić przez panujące konwenanse.

„Chodź tak, jakby zawsze szło za tobą trzech mężczyzn” – Oscar de la Renta

To słowa jednego z najwybitniejszych projektantów mody, który tworzył głównie dla kobiet. Elegancja, piękno, kobiecość w najlepszym wydaniu – to właśnie jego styl. W jego ubraniach każda kobieta może się czuć jak gwiazda. A te słowa pokazują nam to, że oprócz pięknych ubrań niezwykle ważne jest poczucie naszej wartości. Gdy będziemy pewne siebie i pokażemy to innym, to wszyscy w to uwierzą, nawet my same i o to właśnie chodzi.

„W butach na płaskiej podeszwie nie potrafię się skupić”. – Victoria Beckham

Te słowa uwielbiam, a to z racji mojego zamiłowania do szpilek. Kocham je całym sercem, mam ich mnóstwo i ciągle mi mało. I potwierdzam, w szpilkach czuję się inaczej, swobodniej i wcale nie chodzi o swobodę ruchów, w szpilkach czuję się pewniej, czuję się sobą.

„Moda przemija, styl pozostaje”. – Coco Chanel

Kolejne słowa Coco Chanel, kobiety, którą podziwiam, która mimo przeciwności losu pokazała co potrafi. To słowa, które pokazują, że ślepe podążanie za modą nie ma sensu, gdy nie mamy własnego stylu.

„Każdy dzień jest pokazem mody, a świat wybiegiem” – Coco Chanel

W 100% się z tym zgadzam. Nie ważne gdzie jesteśmy, nie ważne gdzie idziemy, ważne byśmy się czuły pięknie i pewnie w tym, jak wyglądamy. To przekłada się na wiele innych sfer naszego życia. Także potraktujmy świat, jak wybieg, a każdy dzień jako pokaz mody. Gwarantuję Wam, że poczujecie się jak gwiazdy.

„Elegancja nie polega na tym, by być zauważonym, lecz aby zostać zapamiętanym” – Giorgio Armani

Jakże prawdziwe są te słowa. Wiele z nas często próbuje przekombinować w swoich stylizacjach, często ślepo kopiując trendy, które obowiązują, czy stylizacje gwiazd i celebrytów. Zapominamy o tym, że właśnie w prostocie tkwi siła. Czasem mniej znaczy więcej i tego powinnyśmy się trzymać w modzie.

„Nim kobieta wyjdzie za mąż, ubiera się ładnie po to, by podobać się mężczyznom. Po ślubie zaś ubiera się ładnie po to, by denerwować kobiety” – Christian Dior

Te słowa mnie śmieszą, ale jednocześnie są prawdziwe. Nie każda z nas się do tego przyzna, ale tak właśnie jest. Pomijając fakt, że każda z nas powinna się ubierać dla siebie i być w tym w zgodzie ze sobą, to spostrzeżenie mistrza mody ma coś w sobie.

„Pewność siebie jest najlepszym z dodatków w modzie” – Vivienne Westwood

To bardzo ważne słowa. Pokazują, że nasza pewność siebie i poczucie własnej wartości tak bardzo rzutuje na to jak wszyscy wokół nas odbierają. Gdy idziemy z podniesioną głową i epatujemy pewnością siebie, to każda stylizacja na tym zyska. To podstawa i najważniejszy dodatek w modzie.

„Trendy” to ostatni stopień przed „tandetny” – Karl Lagerfeld

Gdy ślepo podążamy za trendami, które nam pokazują kolejni projektanci w kolejnych kolekcjach, możemy łatwo wpaść w modową pułapkę. Trendy warto śledzić, warto czerpać z nich inspiracje, warto włączać je do naszych stylizacji. Jednak gdy nie mamy własnego stylu, trendy mogą sprawić, że nawet w najdroższych rzeczach możemy wyglądać tandetnie.

„Ten, kto powiedział, że pieniądze nie dają szczęścia, nie wiedział, gdzie robić zakupy” – Bo Derek

Na koniec bardzo humorystyczny cytat. To słowa aktorki i modelki, które tak bardzo oddają rzeczywistość każdej fashionistki. Bo komu zakupy nie dają przyjemności?

To by było na tyle, jeśli chodzi o moje ulubione cytaty modowe, a pod tym linkiem możecie przeczytać o naszych ulubionych cytatach podróżniczych.


ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

Eles 3 marca 2020 - 03:30

Zachęcony przez Emilię do lektury „TOP 10 cytatów do mody „wróciłem do roli pilnego ucznia i przestudiowałem tą zadaną ( jednak ) lekturę bardzo solidnie i dociekliwie ( przy okazji też” LIFESTYLE” ) . I nie da się ukryć.Emilia jest zakochana.Zakochana bez pamięci w modzie.Faktycznie moda jest Jej miłością.Kropka.Wracam do ” TOP………..”Zobaczyłem arcyciekawą pracę Emilii i Piotra.Piotr utrwalił w kadrze tło i modelkę w sposób świadczący o jego znajomości warsztatu fotografii artystycznej .Razem stworzyli profesjonalny album konkurujący z najlepszymi. Teraz znowu wracam do mody.Każda kreacja , każda ( sądzę że to efekt wyobraźni i talentu Emilii ) jest piękna,elegancka w swoim stylu i rodzaju.Emilia staje się tutaj modelką o ruchach dynamicznych ,a jednak naturalnych i swobodnych.Tam gdzie ma być uśmiech jest uśmiech naturalny.Gdzie powaga-jest powaga.Gdzie zamyślenie-jest ono. Super.Ten rodzaj modelki i pokazywania mody bardzo mi odpowiada. Nie mogę patrzeć na zawodowe pokazy mody gdzie po wybiegu suną anorektyczki jak we śnie ,jak by były same i tylko same ,bez uśmiechu bez kontaktu z obecnymi.Dlatego ,między innymi nie lubię mody.Wasz sposób jest fantastyczny.Starajcie się go kontynuować a czeka Was kariera ,kto wie czy nie podobna do tych kreatorów , których cytuje Emilia.Na koniec wyróżnię parę najlepszych,moim zdaniem,ujęć.To po cytacie V.Beckham ; to po cytacie C.Chanel ; To po cytacie Ch.Diora i po cytacie B.Derek.Znowu za długo,ale musiałem.Więcej nie będę.?!?
PS.Czy z tak pojętą modą nie możecie spróbować dotrzeć do młodzieży.? W szkołach,klubach na wycieczkach lub do ich Rodziców ?To może nierealne jak muzyka w szkołach ,ale pomarzyć można.

Odpowiedz
Emilia 3 marca 2020 - 19:56

Dziękuję bardzo za ten komentarz, aż ciepło na sercu się robi. Takie słowa sprawiają, że to, co robimy ma sens. Tak, jestem zakochana w modzie, uwielbiam to, a mój mąż, jak nikt inny potrafi uchwycić piękne momenty na zdjęciach. Cieszę się, że choć trochę złagodziłam i przybliżyłam temat mody, która, jakby nie patrzeć, towarzyszy nam każdego dnia i jest odpowiedzialna za wiele pierwszych wrażeń, na których świat się opiera. Zapraszam zatem na kolejne wpisy i stylizacji, i podróżnicze.

Odpowiedz

Odpowiedz