Marynarski styl w letniej stylizacji

by Emilia
Marynarski styl w letniej stylizacji

Marynarski styl należy do tych, na które warto zwrócić uwagę, gdy chcemy zapełnić naszą garderobę klasykami, które nigdy nie wyjdą z mody, które zawsze będą na topie i z klasą. Jedną z cech charakterystycznych takiego stylu są oczywiście paski i wszystko utrzymane w naturalnych barwach – biele, błękity, beże. To pozwala komponować naszą garderobę bez problemów w stylu, że coś do czegoś nie pasuje.

Marynarskie paski weszły na dobre do naszej garderoby, a to za sprawą Coco Chanel, która odmieniła ich „złą renomę”. Dziś to motyw kultowy, stylowy, zawsze modny. I wbrew pozorom paski mogą pasować każdemu, bez względu na figurę czy wzrost. Wystarczy oczywiście dobrać ich wielkość, kolorystykę oraz układ. Nie od dziś wiadomo, że poziome paski pogrubiają, a pionowe wysmuklają. Tym na pewno należy się kierować przy wyborze ubrań w ten print. Jednak trzeba też zwrócić uwagę na ich wielkość, ułożenie, czy kolory. Bo paski paskom nierówne. Nawet poziomie paski mogą fajnie wyglądać na różnych typach sylwetek, nie tylko tych idealnych. Kwestia dopasowania. Każda figura jest inna i dlatego w tej kwestii należy podchodzić indywidualnie.

Dziś w paski jest sukienka. To taki element garderoby, który jest niezwykle łatwo stylizować. Lato to natomiast idealny moment na to, by sukienki wykorzystywać w każdym możliwym momencie. Za tą sukienką przemawiają same plusy – jest przewiewna, z naturalnych materiałów, długość midi maskuje niedoskonałości figury, marszczenie w pasie podkreśla talię, no i mój ulubiony dekolt hiszpański podkreśla ramiona i szyję. Paski są na tyle cienkie, że nie wywołują efektu pogrubienia.

Do sukienki dobrałam pozostałe elementy iście wakacyjne – sandały na sznurkowej koturnie, torebka z elementami wiklinowymi, no i oczywiście słomkowy kapelusz, który jest moją nieodzowną częścią stylizacji wakacyjnych.

Typowy wakacyjny look – tylko tyle i aż tyle.

Sukienka – Zara (Lav-Mag)
Buty – Eva Minge (eobuwie.pl)
Kapelusz – Lav-Mag
Torebka – Zara

_____________________________
Jeśli spodobał Ci się wpis, zostaw pięć gwiazdek!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarzy

Kasia 27 sierpnia 2020 - 23:43

Super stylówka!

Odpowiedz

Leave a Reply