Marynarka w roli sukienki

by Emilia

Patrząc na obowiązujące trendy, to jednym z nich, który utrzymuje się już od kilku sezonów jest marynarka w roli sukienki. To największy hit jeśli chodzi o noszenie marynarek o fasonie oversize. Wystarczy przewiązać ją w talii paskiem i już nabiera innego charakteru. To świetny zabieg stylizacyjny, który pozwala wydłużyć nogi, podkreślić kobiece kształty i nadać sylwetce lekkości.

Dzisiejsza moja stylizacja to właśnie wykorzystanie oversizowej marynarki jako sukienki. Dla tych, co boją się efektu: „o Boże, ona jest bez spodni”, można pod spód założyć krótkie kolarki, albo postawić na kryjące rajstopy. Całość jest utrzymana w klasycznych kolorach – szarości, beżach i jasnych brązach. To właśnie jedne z kolorów ziemi, na które warto stawiać budując swoją garderobę. To też istotny element kapsułowej garderoby. Mając ubrania w tych kolorach bez problemu stworzymy wiele niepowtarzalnych stylizacji.

Szarą marynarkę przewiązałam w talii jasno brązowym paskiem i połączyłam ją z kozakami na słupku w tym samym odcieniu. Takie kozaki to już klasyk, który warto mieć w swojej szafie. One nigdy nie wyjdą z mody. Dlatego w tym przypadku stawiam na jakość, bo wiem, że posłużą mi latami.

Uzupełnieniem stylizacji są elementy nawiązujące do stylu słynnych Paryżanek. Nieśmiertelny beret, który nadaje całości charakteru retro, ale też bardzo kobiecego i pikowana torebka na łańcuszku – ukłon w stronę Coco Chanel.

Marynarka, golf – Zara
Kozaki – Ryłko
Rajstopy – Calzedonia
Beret – Mohito
Torebka – H&M
Pasek – Orsay


ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz