Kowbojski styl w jesiennym wydaniu

by Emilia

Kowbojski styl, inaczej nazywany też westernowym, króluje w modzie niezmiennie od kilku sezonów. To styl nawiązujący do stylu boho czy hippie. Cechuje się luzem i swobodą, która okraszona jest klasycznymi kolorami ziemi. Biele, beże, brązy, zielenie, czy czernie – to najczęściej występujące w tym stylu barwy. Charakterystycznymi dla niego elementami są oczywiście kowbojki, ale też zamsz, frędzle, kapelusze, dżins i krata. Wszystko to można przemycić do codziennych stylizacji. Dziś chciałam Wam pokazać stylizację z oryginalnymi kowbojkami i z fokusem na czerwień.

Dzisiejsza stylizacja nawiązuje do stylu cowgirl. Mamy tu kowbojki, dżins i kapelusz. To wszystko wplecione zostało jednocześnie w modną i klasyczną otoczkę. Nieśmiertelna skórzana ramoneska powinna być nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Tu, w czerwieni, stanowi wyróżniający się akcent w wielu stylizacjach i wierzcie mi, wykorzystuję ją nagminnie. Nie tylko czarne ramoneski stanowią bazę dobrze zbudowanej garderoby. Jeśli dobrze czujecie się w czerwieni to zdecydowanie polecam taką ramoneskę. Ta stylizacja to też klasyczne kolory – biel, czerń i czerwień, które zawsze idealnie razem współgrają. Z aktualnych trendów mamy tu też torebkę bagietkę, która tak jest uwielbiana przez Francuzki. Jak widać, nie tylko w casualowym paryskim szyku, sprawdzi się taka torebka. Połączenie kowbojskiego stylu z klasyką i paryskim stylem dało stylizację oryginalną, a jednocześnie spójną. Wszystko idealnie zgrane, a jednocześnie zwracające uwagę.

Na pierwszy plan wychodzą oczywiście buty. Nie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam takie, które się wyróżniają. W całej klasyce i kapsułowej garderobie, to właśnie dodatki, w tym buty potrafią grać niekiedy pierwsze skrzypce. I to one potrafią być głównymi aktorami na tej modowej scenie, którą możemy odgrywać każdego dnia. Kowbojki z dzisiejszej stylizacji od razu zwróciły moją uwagę. A jeśli chodzi o mnie, to na punkcie butów mam, delikatnie mówiąc, bzika. W tej kwestii niestety nie jestem minimalistką. Można to nazwać uzależnieniem, miłością, uwielbieniem, słabością… nie ważne jak, to wszystko sprawia, że mój „radar” do wyszukiwania pięknych perełek wśród butów działa.

Pomijając już moją miłość do butów, zostawiam Was ze zdjęciami stylizacji w stylu kowbojskim, ale jednak utrzymaną w klasycznych i modnych schematach. Stylizacja, za sprawą kolorów i poszczególnych jej elementów, zwraca uwagę. Zdecydowanie nie jest dedykowana dla osób, które wolą wmieszać się w tłum. Osobiście uwielbiam stawiać na takie wyróżniające się elementy i połączenia stylistyczne, pomimo tego, że klasyka jest moim drugim ja. Czasem warto się wyróżnić, czasem warto postawić w modzie na odrobinę szaleństwa. To jestem właśnie ja – klasyka, kapsułowa garderoba z elementami szaleństwa i oryginalności. Bo życie jest za krótkie, by się ograniczać…

Spódnica, kapelusz – Zara
Sweterek – Selfieroom
Rajstopy – Calzedonia
Kowbojki – Raid (zalando)
Ramoneska, torebka – Mango


ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz